تبلیغات
مجاهدین ولایت - ایران برای اسلام یا اسلام برای ایران
ایمان ، عزم و جهاد، این همان سه درس جاودانه ی اسلام به پیروان خود و به همه ی بشریت است . امام خامنه ای
 اصرار برخی از مسئولان دولتی بر نظریه پردازی دینی دوباره داستان ساز و مشکل آفرین شد . اینکه برخی بدون داشتن کوچکترین تخصص در مسائل دینی سعی دارند خود را متفکر و نظریه پرداز دینی جلوه دهند جای بسی تامل دارد .
در یکی از جلسات درس اخلاق آیت الله مصباح ، ایشان به این نکته اشاره کردند که بهترین وسیله برای کسانی که می خواهند به نوعی خواسته یا نا خواسته ارزشهای دینی  را کم رنگ کنند ، ترویج عقاید ملی گرایانه است.
متاسفانه سخنان یکی از مسئولان دولتی خواسته یا نا خواسته در همین راستا قرار گرفت و مکتب اسلام مقابل مکتب ایرانیان شمرده شد .
البته همیشه عالمان دینی که نگهبان عقاید اسلامی شمرده می شوند به این شبهات جواب داده اند و همیشه هم گویندگان این سخنان گفته اند که منظورشان این نبوده است !!!
در ادامه گزیده ای از سخنان آیت الله سید احمد خاتمی در نماز جمعه تهران در این خصوص به حضورتان تقدیم می شود :
 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران طی سخنانی در خطبه دوم، از ویژگی‌های برتر نظام جمهوری اسلامی را اسلامیت نظام دانست و اظهار داشت:
این اسلامیت نظام بود كه سرانجام منجر به نظام اسلامی شد، این مسئله خیلی مهم است و به تعبیر امام راحل نهضت ما اسلامی است قبل از آنكه ایرانی باشد. ی در ادامه با بیان اینكه اصلاً ایران با اسلام هویت خود را پیدا كرد، گفت:
 متقابلاً هم اسلام خدمتی بزرگ به ایران كرد؛ خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری برای اثبات این واقعیت و این ارتباط متقابل است.
 در ابتدای انقلاب یكی از سیاسیون گفته بود كه فرق ما با امام(ره) این است كه امام(ره) ایران را برای اسلام می‌خواهد و ما اسلام را برای ایران.
 این سخن همان ملی‌گرایی شرك‌آلود است كه امام(ره) آن را نهی می‌كرد و می‌فرمود ملی‌گرایی خلاف اسلام است و خلاف دستور خداست و بر خلاف قرآن مجید است. ایرانی كه بخواهد در برابر اسلام قرار گیرد، ملی‌گرایی شرك‌آلود است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با تأكید بر اینكه روشن است كه وطن‌دوستی غیر از ملی‌گرایی است، یادآور شد: ملی‌گرایی به این مفهوم كه انسان اسلام را در مقابل ایران قرار دهد و بگوید كه اسلام مكتب‌های مختلف دارد و یك مكتب ایرانی دارد.
 این با وطن‌دوستی متفاوت است وطن دوستی قابل قبول است و در متن اسلام هم آن را نشانه ایمان دانسته‌اند. اما مكتب ایران در برابر مكتب اسلام همان ملی‌گرایی شرك‌آلود است كه امت مسلمان ما هرگز نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.
وی ادامه داد: ما دلداده اسلام و ایران اسلامی هستیم ما همه چیزمان اسلام است، مقصد ما مكتب ماست؛ بنابراین زمزمه‌های این‌چنینی تبار آن‌چنانی دارد كه اول انقلاب یكی از سیاسیون می‌گفت و سرانجامش هم جمهوری ایرانی است این حرف هیچ تفاوتی با جمهوری ایرانی ندارد. آیت‌االله خاتمی در عین حال عنوان كرد:
ما همه چیزمان اسلام است. مدافع ایران اسلامی هستیم. همین متدینین هستند كه همواره از وطن حمایت كرده‌اند و تاریخ هم نشان داده كه در عرصه دفاع از وطن متیدنین در خط اول دفاع از وطن بودند و بسیاری از ملی‌گرایان و مدعیان ملی‌گرایی به این وطن خیانت كردند.طبقه بندی: فرهنگی اجتماعی،  سیاسی، 
نگارش در تاریخ جمعه 15 مرداد 1389 توسط هادی حق جو | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" width="140" height="240" >