تبلیغات
مجاهدین ولایت - جاهلیت مدرن
ایمان ، عزم و جهاد، این همان سه درس جاودانه ی اسلام به پیروان خود و به همه ی بشریت است . امام خامنه ای
  دوران جاهلیت پایان نیافته است. جاهلیت یعنى مقابله‌ى با حق، مقابله‌ى با توحید، مقابله‌ى با حقوق انسان، مقابله‌ى با راهى كه خدا براى انسانها در جهت سعادت گشوده است.
این جاهلیت، امروز هم هست؛ با شكل مدرن، با استفاده‌ى از دانش، با استفاده‌ى از فناورى‌هاى پیشرفته، با استفاده‌ى از سلاح هسته‌اى، با استفاده‌ى از انواع تسلیحات براى پر كردن كیسه‌ى صاحبان صنعتهاى مخرب و منهدم كننده‌ى زندگى بشر.
 داستان تسلیحات و هزینه‌هاى نظامى، امروز در دنیا یكى از داستانهاى غم‌انگیز بشریت است. امروز در دنیا كارخانه‌هاى اسلحه‌سازى انواع سلاحها را میسازند، براى اینكه این سلاحها فروش برود.
 در دنیا جنگ ایجاد میكنند، انسانها را به جان هم مى‌اندازند، دولتها را در مقابل هم قرار میدهند، ایجاد تهدید میكنند تا بتوانند فكر خائنانه و طمع خباثت‌آلود خودشان را تأمین و اشباع و ارضاء كنند. 
لذا تا وقتى كه ابرقدرتها سلسله‌جنبان مسائل جهانى هستند، جنگ در دنیا تمام نمیشود. جنگ براى آنها داراى منافع مادى است. این جنگ، جنگ در راه عدالت نیست. دروغ میگویند آمریكائى‌ها و دیگران كه میگویند ما جنگ میكنیم براى اینكه امنیت بدهیم؛ نه، درست عكس این است.
هر جا حضور نظامى و حركت نظامى دارند، موجب ناامنى و موجب بى‌عدالتى و موجب سخت كردن زندگى براى انسانها هستند. از وقتى كه این ابزارهاى مدرن در دنیا به وجود آمده است، انسانها دچار فشارند. در طول چهل و پنج سال - یعنى از بعد از جنگ جهانى دوم تا سال 1990 مسیحى - كه به اصطلاح دوران «جنگ سرد» نامیده میشود، در گزارشهاى رسمىِ بین‌المللى آمده است كه فقط سه هفته در دنیا جنگ وجود نداشته است! در تمام این چهل و پنج سال، در گوشه و كنار دنیا جنگهائى وجود داشته است. این جنگها را كى به وجود مى‌آورد؟ همان كسانى كه تسلیحات را تولید میكنند. هزینه‌هاى نظامى قدرتهاى بزرگ، امروز یكى از سرسام‌آورترین هزینه‌هاست. طبق آمارهاى خودشان، در همین سال گذشته‌ى مسیحى، دولت آمریكا بیش از ششصد میلیارد دلار صرف هزینه‌هاى نظامى كرده است! این هزینه‌هاى نظامى را ما امروز در همسایگى خودمان داریم مشاهده میكنیم. این هزینه‌ها صرف افغانستان میشود، براى سركوب ملت مسلمان افغانستان؛ صرف عراق میشود، براى در قبضه نگهداشتن ملت عراق؛ صرف كمك به رژیم خبیث صهیونیستى میشود، براى ملتهب نگهداشتن همیشگى خاورمیانه. امروز جهت قدرتهاى فاسد این است. اسلام با اینها مبارزه میكند، با اینها مخالفت میكند.  آنهائى كه صرفه و صلاحشان در این است كه ملتهاى مسلمان و دولتهاى مسلمان با یكدیگر بجنگند، از یكدیگر متنفر باشند، از یكدیگر بترسند، یكدیگر را تهدید به حساب بیاورند، اینها همان كسانى هستند كه دوام قدرت استكبارى و استعمارى‌شان به این وابسته است كه در دنیا جنگ باشد؛ جنگ براى آنها وسیله‌ى غارتگرى‌هاى آنهاست. این همه انسانها نابود بشوند، این همه اموال ملتها صرف خرید تسلیحات بشود، صرف تولید تسلیحات گران‌قیمت بشود، براى چه؟ براى اینكه صاحبان كمپانى‌هاى بزرگ پول بیشترى به دست بیاورند، لذت بیشترى از زندگى‌شان ببرند. این همان نظام طاغوتىِ جاهلانه‌ى خطرناك بشریت است كه متأسفانه بر زندگى انسانهاى دور از جاده‌ى توحید حاكم است.  قطعاً این روش باقى نمیماند؛ چون خلاف حق است، چون باطل است، ازبین‌رفتنى است؛ «جاء الحقّ و زهق الباطل انّ الباطل كان زهوقا».(5) باطل یعنى آن چیزى كه برخلاف سنت الهى در آفرینش است؛ این از بین‌رفتنى است، این زائل شدنى است، این ماندنى نیست. و نشانه‌هاى این زوال را هم امروز انسان مشاهده میكند. انسان به وضع بین‌المللى كه نگاه میكند، نشانه‌هاى این زوال را مى‌بیند.  وضع دنیا عوض شده است؛ ملتها بیدار شده‌اند؛ خوشبختانه این بیدارى در ملتهاى مسلمان بیشتر است؛ ملتهاى مسلمان، حكومتهاى مسلمان، اهمیت اسلام و عظمت اسلام و عظمت این تكیه‌گاه مورد اعتماد و قابل اطمینان را دارند درك میكنند. امروز بیدارى اسلامى در دنیاى اسلام موجب شده است كه قدرتها دیگر آن توانائى گذشته را نداشته باشند. وضع آمریكا امروز با گذشته فرق كرده است. قدرتهاى بعد از آمریكا هم وضعشان همین جور است؛ معلوم است. ملتهاى مسلمان باید راه توحید را مغتنم بشمرند و وعده‌ى الهى را صادق بدانند. امروز سعادت مسلمانها در این است كه بر محور اسلام با یكدیگر متحد شوند.


طبقه بندی: کلام مولا،  جهان اسلام،  سیاسی، 
نگارش در تاریخ دوشنبه 21 تیر 1389 توسط هادی حق جو | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" width="140" height="240" >