تبلیغات
مجاهدین ولایت - قضیه نامه 2003 چیست؟!!!...
ایمان ، عزم و جهاد، این همان سه درس جاودانه ی اسلام به پیروان خود و به همه ی بشریت است . امام خامنه ای
 در فضای ترس و التهاب ناشی از
 لشكركشی‌های امریكا به منطقه كه سراسر                                                               وجود سردمداران
اصلاحات را فراگرفته بود، دوم خردادی‌ها درصدد چاره‌جویی برآمدند و نتیجه این همه جز نامه ننگین 2003 نبود.
وقتی اصلاح‌طلبان آرزو می‌كردند كه ای كاش غول چراغ جادو معجزه بزرگ رابطه با امریكا را حل كند، شاید در خواب هم نمی‌توانستند ببینند روزی را كه این چنین پرده برافتد و اسرار مگو فاش شود.
سفر مخفیانه دیك چنی به ایران و ملاقات‌های مخفیانه با او، دیدار اصلاح‌طلبان با جان كری و نامه‌نگاری‌های پشت پرده اصلاح‌طلبان با كاخ سفید همه و همه واگویه‌ای از رازهای سر به مهری بود كه احتمال افشایشان به كابوسی برای كشتی‌نشینان اصلاحات بدل شده بود.
دیك چنی معاون وقت رئیس‌جمهور امریكا بود و سفرش معنای خاصی داشت؛ سفری كه بدون اطلاع مقامات جمهوری اسلامی و به بهانه قرارداد نفتی برای رایزنی‌های پشت پرده صورت پذیرفت.
 سیروس ناصری نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شركت اورینتال كیش و دیك چنی معاون رئیس‌جمهور امریكا، دو نفر اصلی زمینه‌ساز قرارداد نفتی هالیبرتون- اورینتال در ایران بودند. سفر چنی به ایران در سال 79 كه برای آماده‌سازی قراردادهای نفت و گاز در ایران صورت گرفت، تا مدت‌ها محرمانه باقی ماند. در همین سفر محرمانه بود كه دیك چنی به علت عارضه قلبی، حتی چند روزی را میهمان یكی از بیمارستان‌های تهران بود.
مقام معظم رهبری بعدها در سال 1385 در جمع مردم گرمسار از این سفر محرمانه سخن به میان آوردند. ایشان ضمن اشاره به دیپلماسی فعال دولت نهم فرمودند:
برای مطالعه ادامه مقاله کلیک کنید
طبقه بندی: سیاسی، 
نگارش در تاریخ سه شنبه 22 تیر 1389 توسط هادی حق جو | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" width="140" height="240" >